Za priaznivé počasie sa konalo Deň otcov

Milí nepočujúci,

dňa 06.06. v sobotu popoludní Trnavský spolok nepočujúcich (TSN) pripravil opäť jednu peknú veselú akciu ku Dňu otcov. Tento rok sme sa snažili poňať ju tak trocha netradične a usporiadali sme vtipné a zábavné popoludnie pre otcov, ale nielen pre nich,vyzvali sme a  zúčastnili sa aj tí muži a mládenci, ktorí ešte otcovia nie sú, ale neskôr predsa budú :-).  Nech si to predsa aj oni vyskúšajú, no nie?  Zišli sme sa v priestoroch Základnej školy, aby sme trocha zmenili okolie, v príjemnom priestore pod altánkom v chládočku, keďže bolo slnečno a horúco. Hneď ako sme sa pozvítali, po krátkom úvode a privítaní,  sme sa vrhli na zápolenie medzi oteckami.
Prvá úvodná súťaž bola asi pre všetkých (ako sa ukázalo… :-)…) najťažšia, všetci mali prišiť gombík pevne, tak aby sa neroztrhol….no veru my ženy sme mali čo robiť, aby sme premohli kamenné tváre, vyzeralo to miestami ako na šermiarskom zápase, ako tam tak „šermovali“ s ihlou a niťou a snažili sa poriadne gombík prišívať.
Druhá súťaž bola už zaujímavejšia, bolo treba uviazať kravatu, ale správne a dobre, posudzovalo sa to, ako pekne je uviazaná a či sa dá posúvať. To mali jednoduché tí, čo si pravidelne a sami viažu kravaty na rôzne spoločenské akcie….

Tretia súťaž bola v „lovení“ jablka veľkého ako svet vo vode, jablko mali vyloviť z misky s vodou do úst…. Naši chlapi sa pri tejto súťaži asi najviac zapotili, jablko sa šmýkalo, podaktorí s už slabšími zubami sa veru natrápili poriadne, mnohí sa komplet ošpliechali a viacerí z jablka poodkusovali pri tom lovení tak, že sa im veru horko-ťažko jablko chytalo. Pri každej súťaži postupne tí poslední vypadávali až zostali dvaja finalisti a medzi nimi sa rozhodovalo o víťazstve. Mali vypiť čo najrýchlejšie fľašu 0,5 l minerálky, ale so spomaleným pitím (fľaša bola totiž pre deti…) No a to veru po tom dojedenom jablku nebolo veru ľahké….Víťaz dostal peknú odmenu, ale aj porazený, a všetci ostatní, čo súťažili tiež dostali malé odmeny.
A všetci sme  sa zabávali, smiali a ozaj si to súťaženie oteckov i ne oteckov užili. No a napokon pre každého odmena v podobe chladeného piva a špekačiek opečených na ohníku boli najväčším zadosťučinením pre každého z nás, čo sme tam boli. Pokračovali sme besedovaním pri opekaní špekačiek, klobásiek a slaninky až do večera. Opäť jedna krásna akcia za nami…. Tešíme sa zasa nabudúce.
Výbor TSN
TSN den otcov